Pred kratkim sem se malo začel zanimati za to, kakšen sistem sploh je vodovod. Do tega, torej do te miselnosti, pa me je spodbudilo, ko smo se s šolo odpravili do čistilne naprave, kjer smo si ogledali, kakšen proces mora voda prestati, da se povsem očisti, ter je nato pripravljena za uporabo v naših domovih.
Takrat pa me je to tako presenetilo, saj sem si do sedaj vedno mislil, da je vodovod čisto preprost sistem cevi, ki povezuje naš dom z vodnimi viri. No izkazalo pa se je, da je vodovod veliko bolj kompliciran sistem, kateri ima v sebi ogromno dodatnih delov, ki so zelo pomembni za to, da sploh lahko deluje.
No tako sem najprej ugotovil, da mora vodovod biti tudi opremljen z določenimi turbinami, oziroma z sredstvi, ki bodo lahko vodo pošiljali po ceveh vodovoda. To pa zato, ker bi drugače bil vodovod zelo limitiran sistem, ki bi lahko vodo pošiljal zgolj iz višjega področja na nižje, zaradi tega, ker bi vodo poganjala gravitacija. Kot pa vemo, pa se vodovod poveže tudi na višja področja, tako da mora v vodovodu biti tudi takšen sistem, ki bo to omogočal.
Nato pa sem opazil, da je v vodovodu tudi ogromno dodatnih področji, ki skrbijo za distribucijo in pa shranjevanje vode, predno se le ta razdeli do vsakega izmed naših domov.
No nato pa je tukaj še zelo pomemben del, ki ga mora imeti vsak vodovod in to je ravno ta, ki mi je na začetku sprožil, da sem si malo bolje ogledal vodovod. Govorim pa seveda o čistilnih napravah. Tako pa voda, ki jo dobimo iz raznih virov, ni povsem dobra za dovod do hiše, ter mora zaradi tega iti skozi določene čistilne naprave, ki zagotovijo, da bo voda pitna in pa zdrava, ko jo bomo dobili ven iz kuhinjske pipe v našem domu. No tako pa sem spoznal, kako zapleten je vodovod, čeprav se ne zdi.